محبوب ترین مقالات

تست سمعی

سخن امروز

در این قسمت برنامه های اجرا شده در رادیو قرآن و برخی سخنرانی های استاد را به شکل اتفاقی(Random) می توانید گوش کنید.

ادامه مطلب »
تست سمعی

تست سوم

این بخشیک متن نمونه برای شما تا بدانید چه میزان فضا دارید.یک متن نمونه برای شما تا بدانید چه میزان فضا دارید.یک متن نمونه برای

ادامه مطلب »
تست سمعی

تست دوم

نمونه برای شما تا بدانید چه میزان فضا دارید.یک متن نمونه برای شما تا بدانید چه میزان فضا دارید.یک متن نمونه برای شما تا بدانید

ادامه مطلب »

فرجام بشریّت در تطبیق نگرش اسلام و مسیحیت(مقاله برتر دوازدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت)

شنبه, اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۵ – ۱۱:۰۷
Teleology in the Quran and New Testament

چکیده
در عصر کنونی با وجود ایدئولوژی های مختلف سیاسی و اجتماعی، دین بهترین گزینه در شناخت و دریافت آینده ی بشریّت است؛ در این میان اسلام و مسیحیّت نیز از آینده سخن گفته اند.
تطبیق این دو آیین از آن رو که اسلام مدّعی کامل ترین دین و مسیحیّت با وجود تحریف های فراوان پرطرفدارترین دین ابراهیمی است، نگارنده را برآن داشت تا تصویر آینده را در این دو مکتب بررسی کند. از این رو بعد از جست و جو در منابع، به تطبیق نقاط مشترک اخبار اسلام و مسیحیت پرداخته شد که حاصل آن در این نوشتار به بیست مورد تطبیقی رسید.
در این نوشتار بعد از ترسیم نمای کلی جهان قبل از ظهور که با انحراف و فساد، مرگ و میر فراوان و بلایای طبیعی همراه است به بحث پر چالش نشانه های ظهور در دو مکتب پرداخته شده است و از ارائه ی نشانه هایی از آسمان تا وجود موعودهایی دروغین در روی زمین و نشانه هایی که حتمی به نظر می رسد تبیین شده اند تا بعد از مشخص شدن تکلیف منتظران هر دو آیین، به بازگشت حضرت عیسی(علیه السلام) و ظهور امام زمان(علیه السلام) در فرجام جهان پرداخته شود.
در بخش پایانی به جهان بعد از ظهور در طراحی یاوران موعود، و گستره ی حکومت عدالت محور آخرین حجت خدا در سراسر گیتی اشاره شده است.
کلیدواژه: آینده،فرجام شناسی، قرآن، حدیث، عهدجدید، مهدی(علیه السّلام)، عیسی(علیه السّلام)

مقاله ی برتر بخش دانشگاهی دوازدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت
برای دریافت فایل لطفاً عضو سایت شوید.